Zabieg implantacji pozwoli Ci na stałe odzyskać brakujące zęby

Implanty to sztuczne tytanowe korzenie zębów, umieszczone w szczęcie lub żuchwie w miejsce brakujących zębów, stanowiące filary do uzupełnień protetycznych: koron, mostów, protez. Z wykonanym na nich uzupełnieniem protetycznym zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Nie powodują negatywnych odczuć u pacjenta.

W miarę starzenia się dochodzi do zaniku kości szczęk. Implanty wprowadzone do kości nie tylko zapobiegają temu procesowi, ale pomagają w stymulacji wzrostu kości. Mają więc dobry wpływ na stan zdrowia szczęki i żuchwy oraz wygląd twarzy.

Implanty są długoterminowym rozwiązaniem w uzupełnianiu braków zębowych. Mosty na implantach mogą wytrzymać 10 lat i więcej. Zapewniają komfort żucia, nie wymagają stosowania klejów, nie mogą wypaść podczas jedzenia lub rozmowy.

Uzupełnienie implantami pojedynczych braków zębowych zapobiega przesuwaniu się, przechylaniu i utracie zębów pozostających w jamie ustnej. Wszystkie zęby naturalne, jak i ich „zamienniki”, są na swoim miejscu. Nie powstają więc nieprawidłowości w zgryzie.

Wywiad z pacjentem i szczegółowe badania prowadzone przez lekarza stomatologa, kwalifikują do zabiegu implantacji. W niektórych przypadkach występują względne lub bezwzględne przeciwwskazania do tego zabiegu. Proponujemy wtedy rozwiązania alternatywne.

Chcesz na stałe odzyskać uśmiech zgłoś się na konsultację do chirurga wykonującego zabiegi implantacji.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.