Technologia

Medicus-Dent jest przychodnią, w której łączymy kompleksową opiekę stomatologiczną, dbałość o bezpieczeństwo pacjentów z nowymi technologiami w tej dziedzinie.

Posiadamy:

  • unity stomatologiczne kamerami wewnętrznymi, które umożliwiają pokazanie pacjentowi stanu jego uzębienia oraz skalerami i paskarkami do prowadzenia zabiegów higienizacyjnych (scaling i piaskowanie zębów)

 

  • leczenie endodontyczne (kanałowe) przeprowadzamy przy użyciu zestawu endopilota składającego się z: endometru mierzącego długość kanałów korzeniowych, kątnicy endodontycznej z narzędziami do maszynowego opracowywania kanałów, systemu ciekłej gutaperki do wypełniania kanałów, mikroskopu Smart OPTIC Ergo do precyzyjnego opracowywania kanałów. W leczeniu może być zastosowane komputerowe znieczulenie, zmniejszające dyskomfort pacjenta, przy pomocy urządzenia SleeperOne 4

 

              aparat RTG Kodak 2200 - współpracuje z RVG 5000          aparat RTG Progeny - współpracuje z RVG 5000

  • RVG 5000 jest radiowizjografią służącą do wykonywania cyfrowych zdjęć wewnatrzustnych pojedynczych zębów na fotelu stomatologicznym w trakcie leczenia, obniża dawke promieniowania o 90%

 

  • aparat RTG Kodak CS 8100 do cyfrowych zdjęć panoramicznych, całego uzębienia lub jego segmentów

 

  • autoklawy klasy B do sterylizacji narządzi

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.