Higienizacyjne

Zalecenia po zabiegu higienizacyjnym:

Instrukcje dla pacjenta po zabiegu zdejmowania kamienia nazębnego, piaskowania i fluoryzacji.

Oto kilka sugestii, które podniosą Państwa komfort i pomogą odnieść maksimum korzyści z zabiegu higienizacyjnego:

  1. Pierwszego dnia po zabiegu, , płukać płukankami znoszącymi podrażnienia dziąseł , zęby myć szczoteczką o średniej twardości, pastą przyspieszającą ich gojenie.

  2. Można również delikatnie masować czystymi palcami obszary poddane zabiegowi. To wzmaga krążenie krwi i pomaga w regeneracji dziąseł.

  3. W procesie gojenia się niezbędna jest wysoce odżywcza dieta. Proszę unikać pokarmów, które zawierają barwniki (kawa, soki), są szorstkie i kleiste.

  4. Nadwrażliwość zębów jest tu normalna. W celu jej zredukowania , można stosować odpowiednie płukanki i pasty do zębów.

  5. Można zażyć delikatne środki przeciwbólowe, zalecane w stanach dyskomfortu.

  6. W przypadku wykonania zabiegu fluoryzacji pierwsze mycie zębów, spożycie posiłków i picie napojów zalecane najwcześniej godzinę po zabiegu.

  7. Utrzymywanie efektu zabiegu higienizacyjnego może przedłużyć zastosowanie odpowiedniej pasty i płukanki wybielającej lub pasty przeciwdziałającej osadzaniu płytki nazębnej i osadu.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.