Leczenie paradontozy periodontologia

Krwawienie z dziąseł, uczucie dyskomfortu są pierwszymi objawami zwiastującymi paradontozę, która stanowi zagrożenie dla zdrowia zębów i całego organizmu.

Paradontoza występuje gdy:

  • dziąsła są krwawiące, obrzęknięte, zaczerwienione
  • są odsłonięte szyjki zębowe (wydłużają się korony zębów)
  • zęby ulegają rozchwianiu i przemieszczają się
  • występuje nadwrażliwość na bodźce (temperatura, słodkie, kwaśne)
  • pojawia się nieprzyjemny zapach z ust

 

Zwykle główną przyczyną tej choroby jest niedostateczna higiena jamy ustnej, czy uwarunkowania genetyczne. Płytka bakteryjna, kamień nad i poddziąsłowy, przylegające do zębów są siedliskiem bakterii, które nie usuwane, mnożą się, zakażając dziąsło, niszcząc kość i prowadzą do rozchwiania i utraty zębów. Powstawaniu paradontozy sprzyjają nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne, nieszczelne wypełnienia.

Leczenie, to przede wszystkim zadbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Stosuje się usunięcie płytki nazębnej, poprzez profesjonalne oczyszczanie z osadu, kamienia nad i poddziąsłowego (kiretaż, scaling, piaskowanie).

Bardzo ważne są regularne wizyty kontrolne, stosowanie odpowiednich szczoteczek, past do zębów i płukanek, okresowe oczyszczanie zębów, a także leczenie farmakologiczne, które znoszą objawy chorobowe.

Równie ważne jest codzienne i prawidłowe oczyszczanie zębów zgodnie instruktażem higieny jamy ustnej.

W naszej przychodni umożliwiamy zakup szczoteczek past i płukanek zalecanych przez lekarzy i higienistki po wykonaniu zabiegów higienizacyjnych (scaling i piaskowanie). Pacjent po zabiegu otrzymuje zalecenia pozabiegowe.

 

Pacjent może zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie, przez formularz kontaktowy tutaj.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.