Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę estetyki, zniwelowanie wady zgryzu, która może prowadzić do paradontozy (utraty zębów) i uniemożliwiać dokładne czyszczenie zębów, zapobiegające próchnicy (np. stłoczenie zębów).

Pierwsza wizyta to badanie zgryzu, czynności mięśni, wykonanie zdjęcia panoramicznego i cefalometrycznego oraz pobranie wycisków pod modele diagnostyczne, które umożliwiają analizę warunków zgryzowych. Wszystkie te czynności pomagają wybrać właściwą opcję leczenia.

 

W leczeniu ortodontycznym mogą być zastosowane:

Aparaty stałe. Osadzane są na stałe na powierzchni zębów (za pomocą specjalnych klejów) elementy metalowe lub ceramiczne (w kolorze zęba), w postaci zamków i pierścieni (zaczepy). Oddziaływują one ze stałą siłą na zęby, bez przerwy i pozwalają na osiągnięcie większych efektów leczniczych.

Zalecenia pozabiegowe - jak użytkować aparaty stałe.

 

Aparaty ruchome, głównie u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu. Składają się z akrylowej płytki, drucianych elementów (śruby, sprężyny) działających z określoną siłą na zęby. Są wyjmowane z jamy ustnej. W celu utrzymania dobrej kondycji zębów i dziąseł w czasie leczenia ortodontycznego, konieczne są regularne wizyty kontrolne u lekarza ortodonty.

Zalecenia pozabiegowe - jak użytkować aparaty ruchome.

  

 

Pacjent może zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie, przez formularz kontaktowy tutaj.

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.