Panorama, RTG punktowe

 

Zdjęcia RTG są niezbędne do właściwej diagnostyki chorób zębów i przyzębia u pacjentów dorosłych, dzieci i młodzieży.

Zdjęcia panoramiczne mogą być wykonywane w różnych projekcjach, w całkowitym lub segmentowym układzie uzębienia. Obrazują wszystkie zęby, ich budowę, uwidaczniają zęby niewyrżnięte, zatrzymane, tkankę kostną wyrostków zębodołowych, stawy skroniowo-żuchwowe, zatoki szczękowe, a także stan przyzębia.

 

Dzięki zdjęciom wszystkich zębów i struktur sąsiadujących, możliwe jest wczesne wykrycie zmian patologicznych, zaplanowanie kompleksowego leczenia. Obraz panoramiczny jest niezbędny do przeprowadzenia leczenia implantologicznego.

Zdjęcia punktowe pojedynczych zębów, określają przebieg korzeni i kanałów korzeniowych oraz pozwalają wykryć próchnicę na powierzchniach stycznych, co nie zawsze jest możliwe przy rutynowym badaniu stomatologicznym.

Zdjęcia panoramiczne są wykonywane przez pantomograf cyfrowy CS – 8100, a punktowe przez cyfrową radiowizjografię KODAK RVG 5000.

 

Pacjent może zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie, przez formularz kontaktowy tutaj.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.