Peelingi medyczne












Peelingi to skuteczny i niezawodny sposób na szybką regenerację skóry i nadanie jej rześkiego wyglądu.

Są to zabiegi nieinwazyjne stosowane w celu usunięcia wierzchniej warstwy martwego naskórka. Wykonywane są za pomocą różnych substancji chemicznych, które aplikowane na skórę powodują jej złuszczanie, a następnie regenerację. Dzięki działaniu peelingów uzyskuje się poprawę stanu naskórka, a w wypadku peelingów średnich i głębokich również poprawę stanu skóry właściwej. W wyniku zabiegu jest ona bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a rozszerzone pory i zaskórniki usunięte.

Oprócz składników złuszczających, peelingi zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie łoju oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny.

Dla każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat. Zabiegi te wykonywane są zarówno u osób dorosłych jak i młodzieży w zależności od problemów skórnych.

Peelingi najlepiej wykonywać w serii, najczęściej jest to 3-5 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Konkretną ilość i częstotliwość ustala lekarz po analizie problemu skórnego. Wtedy otrzymywany jest najlepszy możliwy efekt.


 

Oferujemy następujące rodzaje peelingów:

  • peeling migdałowy 50% ( firmy Bioceris)

Zabieg o działaniu regenerująco-odmładzającym.

Posiada działanie liftingujące, nawilżające, odżywiające, regulujące łojotok, poprawiające kondycję skóry trądzikowej, zmian ropnych oraz zapalnych. Nie zawiera substancji fotouczulających, idealny do stosowania przez cały rok, nawet w okresie dużego nasłonecznienia.

Zaletą tego peelingu jest to, że nie następuje po nim nadmierne złuszczanie naskórka. Cera jest promienna, gładka i nawilżona.

  • peeling glikolowy 70% ( firmy Bioceris)

Zabieg poprawiający wygląd i kondycję skóry u osób w każdym wieku.

Posiada działanie nawilżające, redukujące drobne i głębsze zmarszczki, poprawiające barwę i fakturę skóry. Stosowany w leczeniu przebarwień, zaskórników jak i trądziku grudkowo-krostkowego.

Naskórek zostaje złuszczony, a procesy regeneracyjne w skórze właściwej silnie pobudzone. Po okresie łuszczenia skóra wygląda na wypoczętą, a zmiany skórne ulegają zanikowi.

  • peeling azelainowy 20% (firmy Bioceris)

Zabieg znacznie poprawiający stan skóry tłustej, łojotokowej, z trądzikiem pospolitym, różowatym, przebarwieniami oraz rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Posiada działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, nawilżające. Idealny do leczenia trądziku w fazie aktywnej, wyprysków i zaskórników.

  • Peelingi FILORGA

Unikatowa gama peelingów na bazie glukonolaktonu, który nie powoduje fotouczulenia, jest bardzo dobrze tolerowany przez każdy rodzaj skóry. Mają działanie silnie antyoksydacyjne (podobne do wit. C i E), seboregulujące i matujące. Bardzo dobrze nawilżają i wzmacniają barierę ochronną skóry. Również skuteczne są w walce z zaskórnikami i rozszerzonymi porami.

Efekty peelingu FILORGA widoczne są już po 1 zabiegu.

Oferujemy 2 rodzaje tych peelingów:

1. BrightPeel 50% glukonolakton

Posiada działanie rozjaśniające, liftingujące, nawilżające, redukujące zmarszczki i przebarwienia. Efekt młodszego wyglądu skóry, mega nawilżenia.

2. TimePeel 50% kw. glikolowy + glukonolakton

Posiada działanie silnie rozjaśniające, antyoksydacyjne, działanie seboregulujące i oczyszczające pory, redukujące przebarwienia pozapalne. Wykazuje doskonałą tolerancję nawet przy wrażliwej skórze (mimo wysokiego stężenia preparatu) i zapewnia efekt młodszego i promiennego wyglądu.


 

PRZECIWSKAZANIA:

  • ciężkie postaci trądziku wymagające najpierw farmakoterapii;

  • choroby autoimmunologiczne (kolagenoza, pęcherzyca itp.);

  • infekcja wirusowa lub bakteryjna;

  • ogólne osłabienie organizmu;

  • podrażnienia lub skaleczenia skóry;

  • alergie skórne;

  • uczulenie na stosowany preparat;

  • miejscowa lub doustna terapia retinoidami;

  • prowadzone leczenie znamion barwnikowych;

  • stan po zabiegu chirurgicznym (ok. 2 miesiące);

  • skłonność do tworzenia się blizn przerosłych i bliznowców;

  • terapia światłem, opalanie do 14 dni

  • ciąża i laktacja. 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.